رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن گفت‌: کودکان ۶ تا ۵ سال ۹ ماهه جزء گروه‌های پر خطر ابتلا به آنفولانزا محسوب می‌شوند و توصیه می‌شود آن‌ها در این فصل واکسن آنفولانزا را بزنند.

توصیه رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن مبنی بر استفاده کودکان از واکسن آنفولانزا

سید محسن زهرایی در گفت‌وگو با میزان در خصوص استفاده کودکان از واکسن آنفولانزا گفت: برای کودکان زیر ۶ ماه به هیچ عنوان استفاده از واکسن آنفولانزا توصیه نمی‌شود و توصیه‌ها مبنی بر زدن این واکسن مربوط به اطفال بالای ۶ ماه است.

وی ضمن تاکید بر اینکه کودکان ۶ تا ۵ سال ۹ ماهه جزء گروه‌های پر خطر ابتلا به آنفولانزا محسوب می‌شوند، متذکرشد: ممکن است این بیماری در افرادی که در این بازه سنی قرار دارند، شدید‌تر بروز پیدا کند به همین دلیل آن‌ها را جزء گروه‌های پرخطر به حساب می‌آوریم و توصیه می‌شود این کودکان واکسن آنفولانزا را بزنند.

 

رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن با بیان اینکه زدن این واکسن برای کودکان توصیه می‌شود، اما اجباری بر استفاده از آن وجود ندارد، افزود: دریافت این واکسن در کودکان بهتر از عدم دریافت آن است.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در خصوص استفاده از واکسن آنفولانزا در افراد باردار اظهار کرد: این افراد جزء گرو‌ههای پر خطر محسوب می‌شوند و بهتر است این واکسن را بزنند و چناچه واکسن آنفولانزا موجب بروز آسیب به جنین می‌شد به هیچ عنوان به استفاده از آن توسط افراد باردار توصیه نمی‌شد.

زهرایی ادامه داد: واکسن‌ها توسط گروه‌های مختلفی بررسی می‌شوند و بعد از آنکه از مشخص گردد استفاده از آن مشکل چندانی به برای افراد مختلف به وجود نمی‌آورد و منافعش بیش از عوارض احتمالیش است بر زدن آن توسط گروهی خاص توصیه می‌شود و این قضیه در مورد مادران باردارهم صدق می‌کند و واکسن آنفولانزا سبب بروز آسیب به جنین نمی‌شود.

*****************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *