تاکید بر رسیدگی قاطع، سریع و فوری به پرونده اخلالگران در نظم و امنیت

معاون اول قوه قضاییه، امروز از دادسرای شهید مقدس بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر و نیز افراد بازداشت شده قرار گرفت.

خبرگزاری میزان_ حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه، امروز یکشنبه (۲۴ مهرماه) از دادسرای شهید مقدس بازدید کرد و در گفت و گو با دادستان عمومی و انقلاب تهران و قضات رسیدگی کننده به پرونده‌های امنیتی و محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در جریان آخرین وضعیت پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر و نیز افراد بازداشت شده قرار گرفت.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه انتظار مردم این است که با عوامل مخل نظم و امنیت و آرامش جامعه برخورد شود تصریح کرد: پرونده افرادی که مبادرت به حمل سلاح کرده، اقدام به تخریب اموال عمومی کرده‌اند و یا با ایجاد ناامنی موجب هراس مردم شده‌اند در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

وی افزود: قطعا عوامل خارجی در اغتشاشات اخیر نقش داشته‌اند و اینبار نیز همچون گذشته تلاش آن‌ها منجر به شکست خواهد شد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: فلسفه آمدن بنده به دادسرای شهید مقدس موضوع حوادث زندان اوین نبود. بنده دیروز صبح تصمیم گرفتم پیرو دستور رئیس قوه قضاییه از نزدیک با همکاران قضایی دیداری داشته و پیرو برخی موضوعات با همکاران صحبت کنم.

وی با اشاره به رسیدگی دقیق قضات به جرائم رخ داده در اغتشاشات اخیر تاکید کرد: در اینکه لیدرهای هدایت کننده اغتشاشات اخیر می‌خواهند به نظام ضربه بزنند شکی وجود ندارد و در این میان وظیفه ما هوشیاری و برخورد قاطع با عوامل ناامنی است.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه این لیدرها اقدام به آتش سوزی بانک‌ها، خودروهای پلیس، آمبولانس‌ها و … می‌کنند، بیان کرد: باید در پرونده لیدرهای اغتشاشات تحقیقات گسترده‌ای صورت گیرد تا قاضی هنگام رسیدگی به اتهام، دلایل کافی در اختیارش باشد.

وی تاکید کرد: حتما بازپرسان رسیدگی کننده به پرونده‌های این افراد به ضابطان کمک کنند.

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: وقتی می‌دانیم فردی مکانی را آتش زده و قصد او ضربه زدن به نظام بوده است و در عین حال این فرد سلاح هم حمل می‌کرده، لذا در این شرایط دیگر شکی برای برخورد باقی نمی‌ماند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه عده‌ای قصد ضربه زدن به نظام را دارند و در این مسئله هیچ شکی وجود ندارد، گفت: پول‌هایی در این مسیر خرج شده است تا آرامش مردم و جامعه را بر هم زنند. در همین حال مردم از ما انتظار برخورد عبرت آموز دارند.

وی با بیان اینکه بازگردان آرامش به جامعه و تضمین این آرامش یکی از وظایف دستگاه قضایی است، گفت: دستگاه قضایی به همراه نیروهای امنیتی و انتظامی باید در جهت تامین آرامش جامعه تلاش کنند و در همین زمینه هر دستگاهی موظف است در چارچوب وظایف خود نقش آفرینی کند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: این اغتشاشات به ما ثابت کرد استکبار جهانی همه آنچه که در توان دارد را برای ضربه زدن به نظام به کار گرفته و هر آنچه را که می‌توانسته به کار گرفته است.

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: انتظار به حق مردم از عدلیه پاسخ مناسب به طراحان و عوامل اصلی این اغتشاشات است و ما این انتظارات را به حق می‌دانیم.

در این بازدید دادستان تهران و رئیس سازمان زندان‌‎ها گزارشی از وضعیت رسیدگی به پرونده بازداشتی‌های اخیر ارائه کردند.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *