/ دستیابی فرزندان ایران به توان بومی ساخت موشک‌های بالستیک فراصوت، دشمنان را ناامید کرد

رئیس مجلس گفت: نظارت دقیق مجلس، بهترین راه کمک و همکاری با دولت است چرا که هیچ نهادی بدون نظارت دقیق نهادهایی که مستقیما به آن وابسته نیستند، نمی‌تواند توان اجرایی خود را بهبود بخشد.

خبرگزاری میزان _  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه، ۲۲ آبان ماه) به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور ۲۰۰ نفر از نمایندگان آغاز شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار صحن علنی امروز را به شرح زیر قرائت کرد:

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح تأسیس سازمان ملی اقامت 

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح مواد (۷۰۵) تا (۷۱۱) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب ۱۴۰۱

ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی

گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح استفساریه بند (۳) ماده (۴۸) قانون حمایت خانواده

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح یک فوریتی حمایت مالی از افشاگران فساد

گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح مردمی سازی حکمرانی

گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح اصلاح ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری

بررسی تقاضای یک فوریت در مورد طرح الحاق ماده ۷ اساسنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابت تسهیل روند ساخت و ساز روستایی برای بومیان روستا و حمایت از دولت در جهت ساخت یک میلیون مسکن در سال.

نظارت دقیق مجلس، بهترین راه کمک به دولت است

محمدباقر قالیباف، در ادامه نشست امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور گفت: دستیابی فرزندان ایران به توان بومی ساخت موشک‌های بالستیک فراصوت، دشمنان این آب و خاک را نا امید و دوستداران آن را خوشحال کرد. مانور پذیری بی سابقه، شکستن رکورد سرعت و توان عبور از سامانه‌های پدافند موشکی و قابلیت هدف قرار دادن آنها از ویژگی‌های برجسته دستاورد جدید دانشمندان جوان کشورمان است. امروز تهرانی مقدم های زیادی در هوافضای سپاه تمام فکر و ذکر و عملشان ایجاد ایران قوی است.  به تمامی آنها جهت دستیابی به این افتخار خداقوت می‌گویم.

وی افزود: تاکید مجلس همانطور که تاکنون نیز در رای اعتماد وزرا و همکاری برای حل مشکلات مشخص شده است، همکاری و همدلی با دولت است که بار اصلی حل مسائل را بر دوش دارد و مجلس با وجود اختلاف سلایق و نظرات کارشناسی، توان خود را به کار بسته است تا دولت و ریاست محترم جمهور را در ایفای وظایف خود یاری دهد.

قالیباف تصریح کرد: مجلس، دوست دلسوز دولت است و اعتماد و حمایت از مدیران اجرایی و رفع درخواست ها و نیازهای قانونی دولت را وظیفه خود می‌داند و در کنار آن، خود را ملزم می‌داند به نمایندگی از مردم، موانعی را که بر سر راه کارآمدی حداکثری دولت به وجود می آید با استفاده از توان قانونی نظارتی خود، بر طرف سازد و باور قطعی ماست که نظارت دقیق مجلس، بهترین راه کمک و همکاری با دولت است چرا که هیچ نهادی بدون نظارت دقیق نهادهایی که مستقیما به آن وابسته نیستند، نمی‌تواند توان اجرایی خود را بهبود بخشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که از پیگیری نظارتی مجلس بدنبال بازنمایی اختلاف بین قوا هستند باید بدانند که مجلس حمایت دلسوزانه از دولت را بعنوان دوست دلسوز، وظیفه خود می‌داند. پاسخگویی دولت در فضای شفاف و در پیشگاه ملت فرصتی برای گزارش عملکرد، ارائه راه حل ها، جبران کاستی ها و سرعت بخشی به اقدامات دولت است. مجلس و دولت در کنار هم پیگیر حل مسائل کلان و بکارگیری تمامی ظرفیت ها برای گره گشایی از مشکلات مردم هستند و ان شاء الله زمینه ساز بهبود در زندگی مردم خواهد شد

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *