در حملات سپاه که به صورت پهپادی و موشکی صورت گرفت، مقرهای احزاب تروریستی در اقلیم شمال عراق هدف قرار گرفت.

خبرگزاری میزان – روابط عمومی کل سپاه از عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه علیه مقرها و مراکز تروریست‌های تجزیه‌طلب ضدایرانی در اقلیم شمال عراق خبر داد.

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اعلام خبر آغاز عملیات موشکی پهپادی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه مقرها و مراکز تروریست های تجزیه‌طلب ضدایرانی در اقلیم شمال عراق، آمده است:

در پی تداوم بی عملی‌ها و برخی غفلت های آشکار و بعضاً تعمدی مقامات اقلیم شمال عراق در برخورد با فعالیت‌های گروهک های تروریستی ضد انقلاب و ضد ایرانی تجزیه‌طلب که سال ها است برای توطئه و تعرض علیه ملت ایران در سرزمین اقلیم لانه کرده‌اند؛ به رغم عملیات ماه گذشته، مجدداً تروریست‌ها در حال تحرک و اقدام برای ایجاد ناامنی در ایران اسلامی برآمده‌اند. لذا با توجه به شرایط و اشراف اطلاعاتی و برنامه ریزی عملیاتی از صبح امروز (دوشنبه) مقرها، مراکز و همچنین معابر حمل و انتقال سلاح و مهمات تروریست‌ها به ایران مورد اصابت عملیات موشکی و پهپادی رزمندگان اسلام قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: یگان های عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه این عملیات را پس از هشدار های مجدد در جلسات دیپلماسی و امنیتی مشترک اخیر مبنی بر تعطیلی اردوگاه‌ها، خلع سلاح و اخراج گروهک ها از منطقه و تاکید بر عدم بر هم خوردن امنیت و آرامش مردم شمال عراق و متاسفانه عدم مشاهده اقدام عملی و عینی موثر از طرف مقابل، آغاز کرده اند.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه در عین حال اشرار و تروریست های مزدور استکبار جهانی همچنان به شرارت های مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه داده اند، اعلام کرده است: از آنجا که امنیت مرزی و داخلی کشور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، ادامه این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد.

روابط عمومی کل سپاه در ادامه این اطلاعیه با اشاره به توصیه‌های صورت گرفته به مسئولین و دولت مرکزی و اقلیم عراق و همچنین ساکنین منطقه برای فاصله گرفتن از محل استقرار مراکز و فعالیت تروریست‌ها، تاکید کرده است:
خلع سلاح و برچیدن بساط تروریست ها از تعطیلی مقرها تا اقدام اطمینان‌بخش مقامات اقلیم نسبت به دور سازی تروریست‌های مزدور و جنایتکار از منطقه خواسته مشروع، قانونی و قطعی نیروهای مسلح و ملت عزیز ایران بوده و انتظار است مقامات اقلیم شمال عراق با اقدامات عملی خود، ثبات و امنیت پایدار منطقه را مورد صیانت و پشتیبانی قرار دهند.

این اطلاعیه در پایان تاکید کرده است: بار دیگر از مسئولین دولت مرکزی و اقلیم شمال عراق می خواهیم در راستای حفظ حسن همجواری و برقراری امنیت مرزهای مشترک دو کشور نسبت به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران عمل کنند تا از وارد آمدن خسارات بیشتر به مردم دو کشور و برهم خوردن آرامش و امنیت به واسطه حضور تروریست‌ها در منطقه جلوگیری به عمل آید.

سردار سرتیپ محمدتقی اصانلو همچنین در یک ارتباط زنده تلویزیونی با اشاره به حمله سپاه به مقر تروریست‌ها در اقلیم شمال عراق گفت: مقامات اقلیم کردستان پس از مرحله قبل عملیات ربیع به ایران آمدند و به وزیر امور خارجه قول داده بودند مقرهای نیروهای تروریست در مدت زمان مشخص خالی شوند.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه ادامه داد: مقامات اقلیم به قول خود عمل نکردند و امروز ما در عمق ۸۰ کیلومتری مقر تروریست‌ها را هدف قرار دادیم. مقر گروه‌هایی را هدف قرار دادیم که در بحث کشته‌سازی فعال بودند.

وی با بیان اینکه در دو ماه گذشته تروریست‌ها سلاح‌های جنگی، وینچستر و حتی نارنجک به کشور وارد کرده بودند ادامه داد: تعداد قابل توجهی (از تروریست‌هایی که در اقلیم مستقر بودند) در داخل دستگیر شده‌اند و اعتراف کردند که برای ایجاد اغتشاش و کشته‌سازی وارد ایران شده بودند.

اصانلو تأکید کرد: تا زمانیکه اقلیم یا دولت مرکزی عراق خواسته‌های ما را اجرایی نکند و گروهک‌ها خلع سلاح و اخراج نشوند اقداماتمان ادامه خواهد داشت.

ناصر کنعانی نیز امروز در یک نشست خبری در واکنش به حمله سپاه به مقر تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق گفت: ایران تأکید کرده بود نسبت به امنیت سرزمینی خود و تهدیداتی که از اقلیم کردستان عراق متوجه ایران خواهد شد و نسبت به فعالیت‌های گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب سکوت نخواهد کرد و مبتنی بر قوانین بین‌المللی از امنیت خود و شهروندانش دفاع خواهد کرد. این اقدام در همین چارچوب صورت گرفته است.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آرانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *